0920-100-46-10پشتیبانی

سیگار الکترونیکی

سیگار الکترونیکی نسبت به سیگار معمولی ضرر کمتری دارد. سیگار الکترونیکی با کیفیت عالی و قیمت مناسب توسط فروشگاه اینترنتی اسیا ویپ ارائه می شود.


سیگار الکترونیکی

معرفی سیگار الکترونیکی

سیگار الکترونیکی که با نام ویپ نیز شناخته می شود یک دستگاه الکترونیکی است که با باتری کار می کند و شامل مقدار کمی نیکوتین می باشد . طراحی سیگار های الکترونیکی متفاوت می باشند و از انواع نمونه های خودکاری تا نمونه های پهن تر و بزرگتر تولید می شود. بیش از 450 برند مختلف سیگار الکترونیکی در بازار وجود دارد.
سیگار الکترونیک اولین ‌بار در سال ۲۰۰۳ و در کشور چین تولید شد اما امروزه در نقاط مختلف جهان فروخته می ‌شود و میلیون‌ها مصرف ‌کننده دارد و به عنوان راه حلی برای ترک سیگار تلقی می شود.
سیگار الکترونیکی توسط باتری کار می کند. این محصول دارای محفظه یا کارتریج هایی می باشد که بخش گرم کننده این مایع را به بخار تبدیل می کند.
بخار تولید شده توسط سیگار الکترونیک به هیچ عنوان مشابه دود سیگار نیست. دقیقا همان طوری که بخار خارج شده از دود کنتری را نمی توان دود نامید. سیگار الکترونیک مانند کتری در حال جوش، هیچ چیز در حال سوختن نیست. فقط در حال حرارت دیدن می باشد.

اجزای سیگار الکترونیک

سیگار الکترونیکی از 4 بخش زیر تشکیل شده است:
  • کارتریج یا مخزن که حاوی یک محلول مایع (ایجوس) و مقدار کمی نیکوتین  و طعم دهنده است
  • المنت گرم کننده
  • منبع تغذیه انرژی که با باتری کار می کند
  • یک بخش گیرنده که برای استنشاق استفاده می شود
زمانی که فرد شروع به استنشاق می کند، سنسور یک عنصر گرمایش را فعال می کند که یک محلول مایع طعم دهنده ای را به بخار تبدیل و وارد دهان می کند.طی این فرآیند یک شبیه سازی از سیگار ایجاد می شود بدون اینکه نیاز سوختن تنباکو و آتش باشد. میزان نیکوتین سیگار الکترونیکی متغیر است و بعضی از آن ها کاملا بدون نیکوتین است.

ویپ

ایا بهتر از سیگار کشیدن است؟

گرچه سیگارهای الکترونیکی صد در صد بی خطر نیستند، اما به نظر اغلب کارشناسان خطرشان کمتر از سیگارهای عادی است.

سیگار کشیدن هزاران ماده شیمیایی را می سوزاند و سموم حاصل را وارد بدن فرد می کند. سیگارهای الکترونیکی که نمی سوزند، افراد را به اندازه سیگارهای معمولی در معرض این سموم قرار نمی دهند.
 
آنها حاوی 60 ماده سرطان زای موجود در دود سیگار و دخانیات نیستند. یک مزیت دیگر سیگارهای الکترونیکی این است که افراد را در معرض دود سیگار محیطی قرار نمی دهند.
 

فواید سیگار الکترونیکی

سیگار الکترونیکی تا 95 درصد نسبت به سیگار معمولی ایمن تر و سالم تر می باشد. شاید دود این سیگار کاملا بدون ضرر نباشد اما ترکیبات بیماری زا بسیاری نیز از آن حذف شده است. از سیگار الکترونیک می توان به منظور ترک سیگار بهره برد.
سیگارهای الکترونیکی بسیاری از خطرات سیگار کشیدن را کمتر می کند و می تواند یک جایگزین سالمتر برای سیگار و سایر روش های  معمول مصرف نیکوتین  در افراد سیگاری باشد.  در یک تحقیق که در سال 2017 توسط موسسه سرطان انگلستان(cancer research uk) انجام شد به این نتیجه رسیدند که افراد سیگاری که سیگار الکترونیکی را حداقل به مدت 6 ماه جایگزین سیگار معمولی کرده اند سطح مواد سرطانی مواد سمی حاصل از سیگار کشیدن در بدنشان به مراتب پایین تر از افرادی است که به سیگار کشیدن عادی ادامه داده بودند.همچنین در این تحقیق به این نتیجه رسیدند که میزان نیکوتین سیگار های الکترونیکی کمتر از سیگار عادی است و استفاده طولانی مدت از آن خطر کمتری برای سلامتی دارد. اما این نکته مهم است که سیگار الکترونیکی اصلا برای افراد زیر 18 سال و افرادی که تا کنون سیگار نکشیده اند و همچنین در دوره بارداری مناسب نیست. 
سیگار الکترونیک بوی بد سیگار معمولی را ندارد و ته سیگار تولید نمی ‌کند و ضرر آن نیز کمتر می باشد. دندان شما را زرد نمی کند. دهانتان بو نمی گیرد و اطرافیان شما دیگر از بوی بد سیگار رنج نمی برند . سرفه و سردرد نمی آورد. وهزینه های سیگار کشیدن که در طئلانی مدت مبلغ زیادی می شود  را خیلی کمتر می کند.

ترک سیگار با سیگار الکترونیک

اگر از افراد سیگاری سوال کنیم که آیا قصد ترک کردن سیگار را دارند، جواب اکثر آنها مثبت است اما چرا بسیاری از افراد با وجود تمایل به ترک سیگار، موفق به ترک آن نمی شوند. دلیل این عدک موفقیت در دو نکته است اول اینکه تصمیم جدی گرفتن برای ترک سیگار یعنی فرد به صورت کاملا جدی و مصمم به ترک سیگار باشد و مسئله دوم حتی بعد از تصمیم جدی نیز نحوه ترک و وارئ شدن به فرایند ترک سیگار مهم ترین و مشکل ترین بخش کار است. روش های زیادی برای ترک سیگار وجود دارد. یکی از این روش ها می اواند جایگرین کردن سیگار با سیگار الکترونیک باشد. این جایگزینی هم میتواند بعد از مدتی به طور کامل باعث ترک همه نوع مواد نیکوتینی شود و اگر هم به صورت کامل سیگار الکترونیک به جای سیگار معمولی استفاده شود باز هم آسیب ها و خطرات آن برای بدن تا حد زیادی کمتر می شود.
 
ترک سیگار با سیگار الکترونیک
 
مشکلاتی مانند سردرد که در حین ترک سیگار رخ میدهد با سیگار الکترونیکی از بین میرود ممکن است برای شروع نیاز به بیشتر کردن دوز نیکوتین مایع که در ویپ استفاده میشود شوند که به مرور زمان میتوانند آن را هم کم کنند و با به صفر رساندن به طور کامل نیکوتین را ترک کنند.  
نکته مهمی که برای جایگزین سیگار با ویپ وجود دارد این است پس از شروع ویپ فرد حتما باید سیگار را کنار بگزارد و مصرف هر دوی اینها با هم تاثیر مثبتی ندارد. کشیدن سیگار معمولی با مقدار کم حتی یک نخ در روز هم خطرات و اثرات منفی خود را دارد. نیکوتین مایعی که در ویپ به کار می رود سطح مواد سرطان زای بسیار پایین تری نسبت به سیگار معمولی دارند. پس از جایگزینی سیگار الکترونیکی پس از اینکه فرد یک ماه سیگار معمولی نکشد وابستگی به سیگار بسیار کم میشود. انتقادات زیادی نیز به سیگارهای الکترونیکی می شود اما موردی که کاملا مشخص است این است که اگر نمی توانید سیگار را ترک کنید بهترین و کم خطر ترین جایگزین برای شما سیگار الکترونیکی است.
 

 نیاز به آتش نیستسیگار الکترونیک

 این سیگار آتش لازم ندارد در نتیجه دود هم ندارد.
سیگار الکترونیکی از یک باتری لیتیومی، یک مخزن تبخیر و یک کارتریج برای پُر کردن مایعی مخصوص تشکیل شده و به محض این ‌که از ته سیگار کام بگیرید،
باتری روشن شده و مایع داخل کارتریج را گرم می‌ کند و سر سیگار که معمولاً یک چراغ  LED کوچک قرمز رنگ است را روشن می ‌کند.
توجه داشته باشید که چیزی که از سیگار بیرون می‌آید دود نیست بلکه بخار می باشد. در ضمن، سیگار الکترونیک مونوکسید کربن هم ندارد.
قابلیت استفاده مجدد

برق سیگار الکترونیکی از باتری تأمین می ‌شود و تا وقتی که این باتری کار بکند از سیگار هم بخار در می ‌آید. می ‌توانید از داخل ماشین هم سیگار برقی ‌تان را شارژ کنید. علاوه بر باتری که قابل شارژ است، کارتریج ‌ها هم قابل تعویض و پُر کردن هستند.
سیگار توتونی حاوی 60 ماده شیمیایی سرطان ‌زا است. اما سیگار الکترونیک به دلیل اینکه نمی سوزد خطر بسیار کمتری دارد.


کاهش هزینه ها

سیگار الکترونیکی در مقایسه با سیگار معمولی هزینه کمتری دارد. مجموع هزینه های خرید سیگار معمولی در بلند مدت مبلغ زیادی خواهد شد که اگر آن را محاسبه کنید تعجب خواهید کرد. در صورتی که برای خرید سیگار الکترونیک با خرید ویپ ارزان یک بار هزینه اولیه پرداخت شده و بعد از آن، فقط هزینه کارتریج یا همان خرید مایع نیکوتین را خواهید داشت.


سیگار برقی