هنگامی که اسم ایجوس ویپ میاید ، دو اصطلاح به طور دائمی روی ان ها نقش بسته است : PG و VG. این می تواند برای تازه واردها گیج کننده باشد، اما آگاهی از این دو مواد تشکیل دهنده می تواند به طور چشمگیری تجربه ویپینگ شما را بهبود بخشد و راهنمای خوبی جهت خرید ویپ یا سیگار الکترونیکی برای شما باشد. در اینجا راهنمای آسان برای پیگیری در مورد همه چیزهایی است که شما باید درباره PG و VG بدانید.
 

PG و VG چیست؟

به زبان ساده:

 • PG و VG مایعات بی بو هستند که با عطر و طعم و نیکوتین ترکیب شده اند تا ایجوس را ایجاد کنند
 • vg یک روغن گیاهی و pg یک روغن شیمیایی است
 • آنها هنگام گرم شدن بخار تولید می کنند که به آنها اجازه می دهد تا در معرض استنشاق قرار گیرند.
 • دو مایع دارای یک همگرایی متفاوت با یکدیگر هستند و طعم کمی دارند.
 • آنها احساسات متفاوتی از دهان و گلو دارند.
 • اکثر شرکت های تولید کننده ایجوس از ترکیبی از هر دو مایع استفاده می کنند، اگر چه نسبت می تواند به شدت متفاوت باشد.
 • درصد مناسب به کار رفتن ان ها در ایجوس 70 به 30 است . (vg 70) و (pg30)

 

(PROPYLENE GLYCOL (PG چیست؟

ساختار شیمیایی پروپیلن گلیکول
ساختار شیمیایی پروپیلن گلیکول

PG مخفف پروپیلن گلیکول، یک محصول نفتی است. سیال هیچ بویایی یا رنگی ندارد و نسبت به VG کمتر چسبناک است. در vaping از آن استفاده شده است تا "گلو درد"، که بعضی از کاربران ادعا می کند، شبیه احساساتی است که هنگام مصرف سیگار کشیدن تجربه شده است را تجربه کنند. همچنین عطر و طعم را به طور موثر تر از VG حمل می کند، به این معنی که شایع ترین مایع تعلیق برای کنسانتره طعم و نیکوتین است.

موارد استفاده از PG

پروپیلن گلیکول را می توان در موارد مختلفی یافت. در میان دیگران، این موارد عبارتند از:

 • خمیر دندان و سایر محصولات بهداشت دهان و دندان
 • محصولات پزشکی به صورت خوراکی، تزریقی یا فرمول موضعی استفاده می شود
 • مواد غذایی حیوان خانگی
 • محصولات آرایشی، از جمله آرایش، شامپو و دستمال مرطوب بچه

آیا PG ایمن است؟

مطالعات نشان داده اند که PG به صورت خوراکی امن است و FDA آن را "به طور کلی امن شناخته است که به عنوان افزودنی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، بیشتر مطالعات در مورد ایمنی پروپیلن گلیکول به جای مصرف آن در فرم آئروسل به جذب، نگاه می کنند. از مطالعات محدود که وجود دارد، یک ازمایش طولانی که در سال 1994 برگزار شد به این نتیجه رسید که استنشاق PG کاملا بی ضرر است.
مطالعه سال 2010 به دنبال PGE ها (ترکیبی از پروپیلن گلیکول و اسیدهای گلیکول) باعث افزایش خطر ابتلا به اختلالات تنفسی و ایمنی در کودکان مانند آسم، تب یونجه و اگزما شد.
با این حال، محکوم شد که استرهای گلیکول، و نه PG، بیشتر احتمال دارد. با نگاهی به شواهد، منطقی است فرض کنیم که PG ایمن استنشاق است، اما نیاز به مطالعات جامع تر برای تایید این وجود دارد.

خرید ویپ ارزان

بسیاری از داستان های ناخوشایند در رسانه ها ادعا می کنند که PG مواد سمی مورد استفاده در ضد انجماد است. با این حال، دو نوع ضد انجماد وجود دارد: سمی و غیر سمی است. ضد انسداد سمی از ماده خطرناکی که به عنوان اتیلن گلیکول شناخته می شود، استفاده می شود، اما در vaping استفاده نشده است. به طور معمول، ضد انجماد بر پایه PG در ماشین آلات تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد که در آن ضد انجماد مسموم می تواند مشکل ساز باشد و همچنین در خرده فروشی به عنوان ضد انجماد حیوان خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.


 

گلیسرین گیاهی (VG) چیست؟

گلیسیرین اسکلت
گلیسیرین اسکلت

VG مخفف گیاه گلیسیرین است. این یک ماده شیمیایی طبیعی است که از روغن گیاهی حاصل می شود، بنابراین برای گیاهخواران نیز ایمن است. این معمولا در ایجوس استفاده می شود تا حجم بیشتری به بخار بدهد. VG دارای طعم کمی شیرین است وبه میزان قابل توجهی پر حجم  تر از PG است. ضربه از یک مایع VG بالا بسیار نرمتر از PG است، و آن را مناسب برای vaping میدانیم. در حالی که نیکوتین و طعم دهنده ها معمولا در PG معلق هستند، برخی از فروشندگان یک جایگزین VG را ارائه می دهند تا 100٪ VG مخلوط را فعال کنند.

از VG برای چه کاری استفاده می شود؟

آب نبات

باز هم می توان آن را در بسیاری از محصولات پزشکی، مواد غذایی و محصولات مراقبت شخصی پیدا کرد:

 • جایگزین شکر
 • محصولات آرایشی مانند آرایش، مو، حمام . پس از حمام و دئودورانت
 • مواد غذایی حیوان خانگی
 • صابون و کرم دست
 • مواد غذایی مانند
 • برای ارائه ژل ضخیم برای کرم های دارویی خاص، قرص های کپسول و ژله ها
 • خمیر دندان و سایر محصولات مراقبت از دندان

آیا VG ایمن است؟

FDA VG را به عنوان " به طور کلی امن" طبقه بندی کرده است و به طور گسترده ای به عنوان یکی از مواد خوشخیم شناخته شده انسان شناخته می شود. مشخصات ارزیابی sdsi نشان می دهد که در هنگام مصرف،  پتانسیل کمتری برای تحریک پوست یا چشم وجود دارد. این، همراه با استفاده گسترده از VG در مواد غذایی و دارو، نشان می دهد که آن برای انسان ها امن است. با این حال، به عنوان با PG، مطالعات محدود در مورد VG است که به عنوان در مقابل مصرف خوراکی استنشاق می شود.

قیمت ویپ ارزان

 

مطالعات 2008 در مورد سمیت گلیسرول آئورولیزاسیون استنشاق خطر کمتری را نشان می دهد. ما می توانیم استفاده از VG را در VAPEINGفرض کنیم که هیچ تأثیر جدی بر سلامتی ندارد، اما، همانند PG، ما از مطالعات دقیق تر خواسته ایم.

مهم این است که توجه داشته باشید که خطر ابتلا به گلیسیرین سبزیجات بسیار کم است و این یک جایگزین مفید برای افرادی است که هنگام برداشتن آب الکل حاوی PG مواجه هستند. اگر شما به روغن نخل یا روغن نارگیل حساس هستید، VG می تواند یک مشکل را ثابت کند، اما این نسبت نسبتا غیر معمول است. دیابتی ها احتمالا با مشکالت متابولیسم VG مواجه می شوند اما این مسئله در سطوح مورد استفاده در vaping نیست.

هنگام استفاده از VG چه باید بکنم؟

ضخامت افزایش VG به این معنی است که می تواند سریعتر از آب مبتنی بر PG استفاده کند. مایعات VG بالا باعث بالا رفتن سرعت کوئل ها می شوند و اگر در مجموع در تانک های خاص کار نکنند. محصولات قدیمی تر به خصوص حساس هستند، به ویژه مدل هایی که از کویل های کوچکتری استفاده می کنند مانند پاک کننده ها. محدوده Nautilus، Innokin iclears و تانک eGo بعضی از تانک های شناخته شده ای هستند که شناخته شده است که مشکلات مربوط به مایع VG بالا دارند.

شایعترین عارضه  VG e-liquid بالا بودن دهان خشک، گلودرد و افزایش تشنگی است. مجددا مطمئن شوید که مقدار زیادی آب بنوشید و در صورت لزوم از خوردن آن جلوگیری کنید.
 

نتیجه گیری

اصول اولیه PG و VG بسیار آسان است. آنها هر دو به روش های مختلف کار می کنند، و هر کدام دارای مزایا و معایب است. توصیه ما این است که با یک نسبت 50-50 PG به VG شروع کنید و سپس ترکیبات مختلف را امتحان کنید و ببینید چه ترجیح میدهید. اطمینان حاصل کنید که تنظیم vaping شما می تواند با نسبت های مختلف مقابله کند.

بسیاری از افراد متاهل مایل به استفاده از سطوح مختلف PG و VG در زمان های مختلف و با دستگاه ها و طعم های مختلف هستند. طعم میوه ها و نوشیدنی ها اغلب با PG خوب است، به طوری که وضوح PG به خوبی با ترش یا طعم طعم ترکیب می شود. به همین ترتیب، طعم های مبتنی بر کرم، کستار و ماست، به خوبی با VG بالا کار می کنند، زیرا احساس ضعف دهان به احساس دسر مانند می افزاید. اما تا کنون، هیچ قاعده ای ثابت وجود ندارد، فقط به دنبال چه چیزی است که طعم دهنده های آن به شما می گویند!